Anslutningsorter / Tidtabell

Gäller för vintern 2019 / 2020.

OBS: Tidtabellen är preliminär; kontrollera alltid avgångstiden med dina färdhandlingar.
Observera även att man ska vara på plats 30 min innan avgångstid.

Anslutning från Stockholm* (pris t&r) fredagar 

TID ORT & PLATS  PRIS
06:00 Stockholm, Cityterminalen 400 kr
06:40 Södertälje* Scandic 390 kr
07:25 Nyköping* Hotel Mercure (gamla Ibis) 350 kr
08:05 Norrköping* OK, Q8 (rondellen gamla E4:an) 350 kr 
08:40 Linköping* Statoil Tornby (Ikea avfart) 320 kr 
09:10 Mjölby* McDonalds (södra infarten) 320 kr 
10:55 Jönköping* McDonalds (A6) 260 kr 
11:45 Värnamo* McDonalds (E4) 200 kr 
12:20 Ljungby* Ljungbystopp (Avfart Halmstad) 180 kr 
13:40 Helsingborg, Väla centrum (busshållplats)   80 kr
14:30 Malmö Arena, Arenagatan, Hyllie station (obs ny påstigning!)     0 kr
14:55 Köpenhamn Kastrup, Terminal 3     0 kr


Anslutning från Stockholm Cityterminalen erbjuder vi samtliga veckor.
*Denna bussanslutning finns endast vecka: 1, 9, 10, 11 och 15 (vintern 2020)

Anslutning från Göteborg (pris t&r) fredagar 

TID ORT & PLATS PRIS
11:00 Göteborg, Shell: Nils Ericsson platsen 170 kr
11:55 Varberg, Statoil nord 160 kr
12:10 Falkenberg, McDonalds E6 140 kr
12:40 Halmstad, Statoilmacken: Eurostopp E6 (obs ny påstigning!) 130 kr
13:40 Helsingborg, Väla centrum (obs ny påstigning!)   80 kr
14:30 Malmö Arena, Arenagatan, Hyllie station (obs ny påstigning!)     0 kr
14:55 Köpenhamn Kastrup, Terminal 3     0 kr

Anslutning från Göteborg erbjuder vi samtliga veckor.